Dámske lodičky – aké farby vybrať a čo si obliecť?

Dámske lodičky sú povinným prvkom garderóby každej ženy. Každá má určite aspoň jeden pár vo svojej kolekcii. Aj jeden pár bude stačiť, aby ste si ich mohli obuť ku mnohým štylizáciám, bez ohľadu na príležitosť. Sú rôzne typy a štýly, preto ak máme viac než jeden pár, sme schopné vytvoriť veľa módnych kombinácií na veľa príležitostí.

 

Dámske lodičky – aké farby vyberať

Najviac univerzálna farba lodičiek pre dámy je čierna. Je známe, že táto farba sedí ku každým šatám či nohaviciam. Aj keď sa oblečieme farebné, môžeme prelomiť túto farebnosť práve tmavou farbou lodičiek. Ale stačí to? Niekedy sa môže ukázať, že si budeme chcieť obuť farebné elegantné topánky, napr. elegantné topánky červené, modré alebo biele. Červené dámske lodičky sú uznávané za najviac sexy a čím vyšší podpätok, tým lepšie. Určite budú viditeľné už z diaľky a dodajú ženskosť dokonca aj štylizácii, ktorá obsahuje klasické džínsy alebo úzke nohavice. Biele lodičky budú sedieť ku každej štylizácii, nie je povedané, že iba nevesta môže mať takéto topánky. K najviac používaným farbám patrí modrá, zelená alebo žltá, ktorá sa už ťažšie kombinuje a je potrebné sa dobre cítiť v takýchto farbách.

 lodičky dámske
 

K čomu si obuť lodičky?

Dámska móda sa v poslednom čase rozvinula spôsobom, že dámske lodičky je možné obuť naozaj ku všetkému. Najviac extravagantné a experimentujúce s módou ženy si obúvajú lodičky k teplákom. Avšak najviac klasické štylizácie v spojení s lodičkami sú samozrejme šaty so sakom alebo plédom a tiež sukňa s blúzkou a sakom alebo bez. Veľa žien si nevie predstaviť na sebe šaty či sukňu v spojení s plochými topánkami. Okrem šiat a sukní sa lodičky pre dámy dobre kombinujú s džínsami a tiež s textilnými nohavicami voľnými či elegantnými.

Nezávisle od štylizácie je možné k lodičkám obliecť naozaj všetko. Sú povinné v biznisových a večerných štylizáciách, ale aj pre každodenné. Stojí za to experimentovať s farbami aj štýlmi, vybrať si nielen jednofarebné, ale aj viacfarebné.

 

4 dôvody, pre ktoré stojí za to mať dámske lodičky

Veľkou výhodou lodičiek – môžete ich mať niekoľko v garderóbe! Ak Vás to nepresvedčilo, existuje viac dobrých dôvodov, aby ste vylepšili garderóbu pomocou dámskych lodičiek:

  1. Sú všestranné a hodia sa do väčšiny štylizácií – hodia sa nielen k oblečeniu na večierky alebo do kancelárie. Ak ich spojíte s jednoduchou košeľou a džínsami, budete vyzerať elegantne aj v tomto oblečení.
  2. Zvyšujú sebadôveru – na vyšších podpätkoch sa cítite viac žensky a atraktívne – naozajstný prílev sebaistoty.
  3. Dámske lodičky zoštíhľujú nohy aj postavu – nohy budú vizuálne predĺžené, vďaka podpätkom získame navyše od 3 do 5 cm.
  4. Nútia nás, aby sme správne držali telo – podpätky automaticky menia postavu, postava je vyrovnaná a tým elegantnejšia.

Teresa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top